I think 1 hr per day is ok, you got more time to absorb the things teacher taught.... If the lesson is 1 day 6 hours, do you think it is good? Although it is expensive, but it is conducive for study....
SG's teacher comes to the house so this will save the trouble to travel, that's a great plus point.
Quote:
Originally Posted by KangTuo
$60: 1 month, 1 week 3 times, 1 hour each = 12 hours; 60/12 = $5/hr
$70: 2 week 5 times, 2 hours each = 20 hours; $70/20 = $3.5/hr
Okay.. my g/f go for expensive class liao 
|